Інтернет та відключення електроенергії

На жаль, ситуація в нашій країні не дозволяє бути впевненим на 100% у подіях завтрашнього дня, тому відключення електроенергії – наша нова реальність. Враховуюче це, ми з впевненістю можемо сказати, що ми готові забезпечити для наших абонентів послугу доступу до мережі Інтернет навіть в умовах тимчасового відключення електроенергії. На сьогоднішній день компанія McLaut забезпечила ключові мережеві об’єкти системами безперебійного живлення та автоматичними потужними генераторами.

- Якщо ви підключені по технології PON – Вам достатньо забезпечити живленням своє обладнання (роутер та оптичний термінал ONU).
- Якщо ви підключені кабелем вита пара в багатоповерховому будинку – Вам потрібно забезпечити своє обладнання, а компанія McLaut має забезпечити живленням обладнання в Вашому будинку.

Компанія McLaut почала встановлення систем безперебійного живлення (Джерело безперебійного живлення – далі ДБЖ) в багатоповерхових будинках (перелік адрес у першому розділі сторінки).

Таким чином у разі відсутності електроенергії у Вашому будинку Ви зможете користуватись послугою доступу до мережі Інтернет при умові:

  • 1. Обладнання провайдера у багатоквартирному будинку, в якому Ви проживаєте підключено до ДБЖ при підключенні по витій парі.
  • 2. Оптичний термінал ONU та роутер підключено до ДБЖ при підключенні по технології PON.
  • 3. Роутер абонента підключено до ДБЖ в будь-якому випадку.


Забезпечити ДБЖ ваше обладнання можливо декількома способами.

Якщо у вас є заряджений ноутбук/планшет/телефон та вам потрібен лише інтернет з Wi-Fi, достатньо мати:

  • - або power bank (з функцією швидкої зарядки), та перехідниками для живлення роутеру та/чи оптичного терміналу (ONU). Додатково знадобиться спеціальний перетворювач USB – DC з підвищенням напруги до 9/12 Вольт (в залежності від потреб вашого роутеру та/чи оптичного терміналу (ONU)). Такого рішення вистачить на 4-6 годин
  • - або міні ДБЖ (міні UPS) на 5/9/12 Вольт, до якого потрібно під’єднати роутер та/чи оптичний термінал (ONU). Такого рішення вистачить на 4-6 годин

Якщо вам потрібно ще й підживлення ноутбука — під’єднайте до обладнання безперебійник від 800 ВА.УВАГА!

Будьте уважні при підключенні роутеру чи оптичного терміналу (ONU) до правильного типу живлення. За звичай на зворотній стороні пристрою вказані його технічні характеристики.

Наприклад оптичний термінал потребує живлення 12 Вольт.


Або наприклад інформація з сайту стосовно роутера TP-Link TL-W841NЗагальний принцип роботи від міні ДБЖ при підключенні по PONЗагальний принцип роботи від міні ДБЖ при підключенні по витій парі